Dane kontaktowe
Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York
We are available 24/ 7. Call Now. (888) 456-2790 (121) 255-53333 example@domain.comMałżeństwo
Bóg przeznaczył sobie nawzajem mężczyznę i kobietę, żeby „nie byli już więcej dwoje, ale jednym ciałem” (por. Mt 19, 6): w ten sposób powinni żyć miłością, być płodni i symbolizować samego Boga, który jest niczym innym jak obfitością miłości.
Sakramenty i sakramentalia
Małżeństwo
Sakrament małżeństwa zostaje zawarty wtedy, gdy mężczyzna i kobieta złożą przed Bogiem i Kościołem przyrzeczenie, które przyjęte i potwierdzone przez Boga dopełni się przez ich cielesne zjednoczenie. Ponieważ sam Bóg wiąże sakramentalny węzeł małżeński, łączy on parę aż do śmierci jednego z małżonków.
Miejscem załatwiania spraw przedślubnych jest parafia stałego lub tymczasowego zamieszkania narzeczonego lub narzeczonej.
Termin można rezerwować już na rok przed planowaną datą ślubu. Można to uczynić osobiście w biurze parafialnym lub telefonicznie.
W ramach spisywania protokołu przedmałżeńskiego odbywa się rozmowa narzeczonych z kapłanem. Ponieważ mowa o sakramencie małżeństwa, a nie tylko o małżeństwie cywilnym, pytania dotyczą przede wszystkim relacji narzeczonych z Bogiem i pomiędzy nimi samymi. Przedmiotem rozmowy są również pytania dotyczące ewentualnych przeszkód w zawarciu sakramentu małżeństwa.
Jeśli chrzest któregokolwiek z narzeczonych odbył się poza parafią, w której zawrą sakrament małżeństwa, należy dostarczyć wyciąg z aktu chrztu, który można otrzymać tylko w parafii chrztu. Oprócz tego konieczne jest świadectwo katechizacji przedmałżeńskiej, dowody osobiste oraz trzy egzemplarze zaświadczenia z USC do ślubu konkordatowego (jeśli ma być to ślub konkordatowy) lub świadectwo zawartego już związku cywilnego. W przypadku wdowców potrzebne będzie również kościelne świadectwo zgonu zmarłego współmałżonka.
...